Puu hoolduslõikus

Aedades ja parkides kasvavate puittaimede üheks olulisemaks hooldustöödeks on
okste lõikamine ja võra kujundamine. Sellega saab parandada taimede kasvu ja
kuju, õitsemist, viljakust, tervist ja vastupidavust ning parandada puu enda
valgustingimusi.

Taimede õige lõikamine, mida saab teha vaid nende tundmisel, säilitab nende hea tervise ja ilusa kuju ning samal ajal tõstab meie aedade ja haljasalade eetilist väärtust. Läbimõtlematu või oskamatu lõige tekitab aga vigastuse, mis mõjutab puud või põõsast kogu edasise elu. Valesti lõigatud oks avab tee mädaniku tekitajatele ja ohutust puust võib saada ohtlik puu.

Lisaks on võimalik puid ohutumaks muuta puusidumissüsteemide abil kas staatiliselt või dünaamiliselt. Enne otsuse tegemist konsulteerige kindlasti spetsialistiga, kes teab, milline süsteem on igal konkreetsel juhul kõige vajalikum.

Selleks, et hooldustööd annaksid tulemuse, peaksid seda tegema kutsetunnistusega arboristid või aednikud, kellel on palju kogemusi.

Millal on tarvis puud hooldada?

Eesmärk on puu valgustingimuste parandamine, kuivade ja ristuvate okste väljalõikamine ning konkureerivate latvade tagasilõikamine.

Millest sõltub puu hoolduslõikuse hind?

Ei ole olemas ühtegi puud, mis oleks teistega sarnane. Iga puu on oma kasvult, kõrguselt ja võra laiuselt erisugune. Lisaks on oluline arvestada asukohta, kõrval asuvaid objekte ja töö raskusastet. Oluline on tähele panna, kas läheduses on mingeid segavaid faktoreid (grillmajad, koerakuut, perenaise hinnaline kiviktaimla jne).

Kõige täpsema hinnapakkumise saate siis, kui võtate meiega ühendust. Kohapeal vaatleme üheskoos olukorda ja peame läbirääkimisi – nõnda saame täpse hinna panna paika just teie vajaduste põhjal. 

Puu seisukorra hindamiseks on parim teguviis kutsuda arborist või puittaimede hindaja. Telli need teenused meilt!
    (lubatud jpg ja png pildiformaat, max pildi suurus 5MB)

    Roland Kontkar
    Arborist