Ohtliku puu raie talvel

Meie töökad arboristid raiuvad ka talvel ohtlikke puid nii tõstuki kui ka köite abil ronides.

Miks eelistada just talvel ohtliku puu raiumist? Just talvel ei ole lindude pesitsushooaega ja jääb häirimata nende loomulik elutsükkel. Puu seisukohalt ei ole puu vegetatiivses tsüklis ja on niinimetatud „surnud“ seisus, mis annab veel ühe plussi, et puid saab ja tuleks rohkem talvel raiuda. Tisleritele on see eriti väärtuslik materjal just oma kuivema puidu tõttu. Juba antiikajal raiuti tarbepuitu just talvel (rohkem muidugi okaspuud ja lehtpuud sügisel).

Eelkõige miks raiuda oma kinnistult haigeid ja ohtlikke puid on Sinu enda kinnisvara huvides. Puu hind võrreldes kahjudega, mis võib tekitada hoonele langenud puu, on väga väike – praktiliselt märkamatu. Kui kahtled, mis seisus on Sinu kinnistul olevad puud, siis telli endale arborist konsultatsiooniks otse koju ja sinu hirmud saavad rahuldatud.

Arborist ainult ei raiu vaid hooldab puid läbi tema eluea jooksul. ArborWorks meeskond aitab meelsasti Teie kõrghaljastuse seisukorra hindamisel. Vajadusel ajame korda omavalitsustes nõutud raieloa taotlused. Teil jääb üle vaid vaadata kuidas töö käib ja nautida kogu protsessi soojast toast. Kes ütles, et elu ei ole lihtne? Kohtume Sinu puuotsas!

Võta meiega julgelt ühendust! Selleks kirjuta info.arborworks@gmail.com, helista 58 50 9873  või täida päringuvorm siin!