Mis vahe on kändude eemaldamisel ja kändude freesimisel? Kumba eelistada?

Muidugi võid jätta kännu sinna, kus see on, ja lasta sellel looduslikult mädaneda – ja aeglaselt… Kuid on mõned väga head põhjused, miks võiksid soovida kändudest vabaneda.

Kändude freesimine on üks võimalik viimistluse viis pärast puu eemaldamist. Kui mõned inimesed palkavad meie meeskonna puu eemaldamiseks, siis teised proovivad seda tööd ise teha ja jätavad seetõttu kännu üsna kõrgele maapinnast maha.

Mõnel juhul kolid aga uuele kinnistule ja avastad seal olemasoleva kännu, mis sinu töid ja tegemisi takistab. Kuigi osad inimesed leiavad loomingulisi viise kännu kasutamiseks või maastiku kujundamiseks, pole see alati võimalik.

Hea uudis on see, et meie ArborWorks ekspertide meeskond suudab sinu kinnistul olevad tülikad kännud märkamatuks teha, olenemata sellest, kui kaua need seal on olnud.

Kändude freesimine või kändude eemaldamine?

Kändude freesimisel ja kändude eemaldamisel on sarnased tulemused, kuid erinevad tehnikad. Kändude eemaldamine hõlmab raskete seadmete kasutamist puu maast välja tõmbamiseks. Freesimine see-eest aga purustab kännu pisikesteks tükkideks. Mõlemal lähenemisviisil on oma plussid ja miinused. Sinu jaoks sobivaima võtte leidmiseks võta palun ühendust meie arboristiga, kes kuulab mure ära ja annab nõu, kuidas oleks kõige mõistlikum ja soodsam sellele probleemile läheneda.

Kui puu on langetatud, tasub mõelda, mida teha kännuga

Mis on kändude eemaldamine?

Kännu eemaldamise protsess on intensiivne ja pealetükkiv. See hõlmab suuremahulise puukännu väljarebimist suure võimsusega masinaga ja puu juurestiku väljakaevamist. See protsess nõuab üpris palju aega, rasket käsitsitööd ja spetsiaalseid tööriistu.

Positiivne on aga see, et kui känd on eemaldatud ja auk mullaga uuesti täidetud, oled oma puust kõik jäljed eemaldanud ja saad alustada nii öelda tühjalt lehelt.

Aga kändude freesimine, mis see on?

Kändude freesimine on vähem pealetükkiv kui eemaldamine. See meetod hõlmab masina kasutamist kännu tükkideks hakkimiseks. See hakkpuit tuleb siis kokku riisuda ja ära viia. Kuid hoopis toredam on seda kasutada teiste taimede multšiks.

Freesimine on kiirem ja tõhusam viis inetute kändude eemaldamiseks oma hoovist. See aga ei eemalda puu juurestikku. Kui valid selle meetodi peaksid enne samas kohas ümberistutamise soovi korral enne konsulteerima haljastusspetsialistiga.

Kas känd freesida või juurida välja?

See vastus sõltub sinu maastikukujunduse ambitsioonidest, eelarvest ja pinnase olukorrast. Kändude freesimine on sageli lihtsam ja tunduvalt odavam. Kändude freesimine eemaldab edukalt puu nähtavad jäljed, kuid jätab maa-alused juured osalt puutumata. Need juured lagunevad loomulikult aastate jooksul.

Samas kändude eemaldamine on ulatuslikum, aeganõudvam ja sageli ka kallim kui kändude freesimine. Kui aga kännu eemaldamine on lõpetatud, jätab see sulle puhta lehe – see võimaldab sul ilma probleemideta uusi taimi istuda või kasvatada.

Kui sa ei ole ikka veel kindel, kas sinu olukorras on eelistatavam kändude freesimine või nende eemaldamine võivad meie professionaalsed arboristid anda sulle täiendavat nõu.

Kännu freesimine eemaldab tülikad kännud

Kas kännufreesi rent ja isetegemine oleks soodsam?

Paljud inimesed otsivad isetegemisprojektide tegemise näol sageli võimalust raha säästa. Kui proovid leida lahendust kändude eemaldamiseks, ära kaalu seda projekti kergekäeliselt.

Kännufreesid on spetsiaalsed seadmed, mis kasutavad keerulist hüdraulikat ja paljude teravate hammastega labasid. Need hambad nö. närivad sisuliselt kännu ära, kuni see jahvatatakse tükkideks, mis on maapinnast tunduvalt madalamal. Sinu kõige olulisemad kaalutlused peaksid olema kõigepealt ohutus, seejärel mugavus ja lõpuks selle projekti maksumus.

Väike ja kerge renditud frees tähendab sulle rohkem aega ja füüsilist pingutust ning sinu puu känd võib olla freesi jaoks liiga suur. Ja nagu igaüks, kes on masinaid rentinud, teab, ei ole garantiid, et seadmed on heas töökorras või isegi ohutud.

Kändude freesimiseks palka professionaal!

Kui prooviksid kännu ise freesida, või isegi kui palkasid selle töö ära tegema vähem kogenud professionaali, võib sul kergesti alles jääda väike kännutükk või isegi auk maa sisse, kus känd enne oli. Kogenud töötajaid kasutades pole kumbki neist muret tekitav.

Kändude freesimine mitte ainult ei eemalda täielikult kõik märgid selle kohta, kus puu oli, vaid see võimaldab meil freesida seda ka mitu sentimeetrit maapinnast allpool. See tagab, et lisaks kännule eemaldatakse ka suurem osa juuri. Veelgi parem, see protsess ei tekita auku, mis kujutab endast potentsiaalset ohtu. Meie võimekuses on kännud freesida 15–20 cm sügavusele maa sisse. Vajadusel saame raiejäätmed utiliseerida ja tekkinud auku toome uue kasvupinnase ning külvame muruseemne.

Kokkuvõtteks

Me ei väida, et ise kännu freesimine on alati ebaefektiivne, kuid sa pead ka arvestama, et see ei ole lihtne toiming. Samuti on kändude freesimine ka potentsiaalselt ohtlik tegevus. Seepärast on mõnikord parem lasta seda tüüpi tööd teha professionaalidel. Neil on selliste tööde teostamiseks igapäevane kogemus. Professionaal ei saa mitte ainult seda kiiremini ja tõhusamalt teha, vaid ta on kindlustatud võimalike kahjude eest ja teab, kuidas neid probleeme kõige paremini lahendada.

Kui sinu kinnistul on känd, mida soovi eemaldada, võta meiega ühendust. Vaataksime hea meelega sinu projekti üle!

Konsultatsiooniks võta ühendust juba täna ArborWorks meeskonnaga numbril 5850 9873 või saada e-kiri aadressil: info.arborworks@gmail.com.