Kändude freesimine

Peale ohtliku puu langetamist arboristi poolt ja raiejäätmete utiliseerimist jääb meist maha ka üks tülikas känd. Enam see nii olema ei pea, sest kändude eemaldamine kännufreesiga saab kännu freesida kuni 20cm sügavusele maa sisse. Inimesed võitlevad aastaid, et saada lahti tülikatest kändudest. Küll kasutatakse imelisi kemikaale, mis peaks protsessi kiirendama, kuid seda ei tee. Kännud mädanevad aasta kümneid maa sees ( olenevalt puuliigist). Kas tõesti Sinu kallis muruniituk või teine kallis aiatööriist on väärt lõhkumist sõites pidevalt selle tülika kännu otsa.

Kännu freesimist tuleks eelistada aedades või kohtades, kus sa ei soovi, et sinu aed rikutud saaks. Kui ekskavaatoriga juurida kännud välja, siis jääb sealt alles väga suur auk, ekskavaatori rööpad ja üleskaevatud aed. Vastupidiselt kännufreesile,  kus koheselt peale meie kändude freesimist saab asemele panna kasvumulla ja sinna peale külvata muruseemne või paigaldada muruvaiba. Eelised ja paindlikus on kännufreesiga väga suured.  Olenevalt töömahust, kännu seisukorrast ja kändude diameetrist suudame päevas freesida umbes 10-40 kändu. Kindlasti oleneb ka kändude omavaheline kaugus.  Kändude freesimise hind kujuneb kändude kogusest. Mida rohkem on kände seda odavam tuleb ühe kännu hind. Ühe kännu hind kujuneb kännu diameetrist. Diameeter tuleb mõõta kännu kõige laiemast kohast.

Võta meiega julgelt ühendust! Selleks kirjuta info.arborworks@gmail.com, helista 58 50 9873  või täida päringuvorm siin!

freesimine on kõige kiirem viis kännu likvideerimiseks.

MIKS VALIDA KÄNNUFREES?

  • Kännufreesiga saab igalepoole ligi
  • Kännufreesi parameetrid ehk mõõtmed on väikesed
  • Kännufrees on jõuline tööriist Sinu aias
  • Kändude freesimisest ei jää alles hiiglaslike auke ja üleskaevatud hoovi
  • Kännufrees ei tekita Sinu kaunil muruvaibal sõites roopaid
  • Kännufrees on kerge ja käepärane kasutada
  • Kände freesitakse 10-30 cm sügavusele maa sisse vastavalt vajadusele.
  • Pärast kännu freesimist on võimalik istutada uus puu, külvata muru või paigaldada muruvaip
  • Kändude freesimisega saab tegeleda aastaringselt

Neid plusse ja eeliseid mis annab kännufrees võibki loetlema jääda, sest väikestes aedades on kännufrees alati number üks arboristi tööriist.  Kui sul on vana hekk mida sa tahad välja vahetada, siis kändude ja juurte läbifreesimisel on jällegi abiks kännufrees. Kännufreesiga sa lihtsustad enda tööd ja ei pea uut kasvumulda tooma. Läbifreesitud maapind annab eelise labidaga koheselt kaevama hakata ja saab koheselt uusi hekitaimi istutada.  Kändude eemaldamine ei pea olema tülikas ja vaevanõudev tegu.

MIKS TULEKS FREESIDA KÄND KOHESELT PEALE PUU RAIET?

Peale puu raiumist on loodusel omad tegemised selle kännuga. Hakkab mädandamise protsess, kuid enne seda on känd toidulauaks väga paljudele, puitu lagundavatele seentele, putukatele, sipelgatele jne. Kas sulle meeldiks kui sinu ilusas roosiaias järsku tülikad tegelased liiguvad ja kahjustavad sinu taimi millega sa aastaid võidelnud oled. Sa ei saa aru kust kohast need sipelgad Sinu aeda tulnud on. Kasutad nende eemale hoidmiseks majapidamisest juba erinevaid kemikaale ja võitled parasiitidega juba pikalt. Mina tean seda tunnet ja olen näinud väga palju selliseid olukordasid, kus on 3-4 aastat tagasi maha võetud puu ja allesjäänud känd maja juures on kaunistuseks „lillepoti hoidjana“. Sealt see kogu jama pihta hakkabki. Loodus ei salli tühja kohta ja kännule asuvad elama teised asukad. Kõige väheb aega nõudev protsess on känd freesida koheselt. Lillepoti aluseid me leiame poest kemikaalidele raisatud raha eest mitmeid. Kännu freesimine on ühekordne protsess ja sa ei pea selle tülika kännuga enam mitte kunagi vaeva nägema.

KUI SUURT KÄNDU ME FREESIDA SAAME?

Meie kännufreesil puuduvad otsesed limiidid kui suur või väike känd on. Kännu diameeter olgu  20 cm või 1,5 meetrit, kuid selle kännu freesime ära. Olenevalt puuliigist võtab umbes 40 cm kännu freesimine aega 25-50 minutit. Kuid hüved mis sa kännufreesimisest saad on kordades suuremad. Ja pea meeles kännu freesimine on ühekordne investeering ja rohkem sa maksma selle likvideerimise eest ei pea.

Sul on vaja kändude freesimist, kuid ei tea, kust alustada? Võta meiega kohe ühendust! Selleks kirjuta info.arborworks@gmail.com, helista 58 50 9873  või täida päringuvorm siin! Aitame sind oma parima nõu ja jõuga!

Enne kännu freesimist.

Peale kännu freesimist ja mulla (kasvumulla) toomist.
Kännu freesimine annab ideaalse tulemuse